Kralji so se znesli nad Calgaryjem, Kopitar druga zvezda večera

RTV Slovenija 21.03.2023  |  To. G.

Los Angeles je v naletu in se bojuje za vlogo prvega nosilca končnice na Zahodu. Kingsi so z 8:2 razbili Calgary, ki je doživel hud udarec v boju za končnico, kapetan Anže Kopitar je prispeval dve podaji, njegova ekipa pa je že 10 tekem brez poraza.

Calgary je v Los Angeles prišel po nujno potrebno zmago v boju za obstanek, saj zaseda 9. mesto v Zahodni konferenci in lovi osmi Winnipeg ter sedmi Seattle. A na jugu Kalifornije so Kralji že v prvi tretjini uspešno pogasili Ognjene zublje, saj so gostom iz Alberte natresli štiri gole. V prvi tretjini je obe svoji podaji podelil kapetan Anže Kopitar: najprej v 12. minuti za zadetek Drewa Doughtyja za 2:0, pri čemer je Slovenec pred vrati še zakril gostujočega