Topničarji zapravili vodstvo z 2:0 in trepetali za točko na Anfieldu

RTV Slovenija 09.04.2023  |  A. G.

Na derbiju 30. kroga Premier lige sta se Liverpool in Arsenal razšla z remijem (2:2). Redsi so se v drugem polčasu vrnili po zaostanku z 0:2, po izenačenju Roberta Firmina v 87. minuti pa so imeli še dve veliki priložnosti za zmago.

Najbolj zadovoljni z delitvijo točk so bili v taboru Manchester Cityja. Branilci naslova zdaj zaostajajo za Arsenalom le še šest točk, imajo pa tudi tekmo manj. Ekipi se bosta 26. aprila srečali na stadionu Etihad. Če izbranci Pepa Guardiola dobijo vse tekme do konca, bodo ubranili naslov, saj imajo tudi boljšo razliko v zadetkih. Martinelli kaznoval veliko napako van Dijka Za Londončane se je tekma v izjemnem vzdušju začela sanjsko. Že v 8. minuti je Martin