City in Inter naredila velik korak proti polfinalu

RTV Slovenija 11.04.2023  |  M. R.

Manchester City je na prvi četrtfinalni tekmi nogometne Lige prvakov s 3:0 premagal Bayern in si na stežaj odprl vrata v polfinale. Erling Haaland je v statistiko vpisal gol (že 45. v tej sezoni) in podajo. Inter je bil v Lizboni z 0:2 boljši od Benfice.

Na Etihadu so bile vse oči uprte v domačega napadalca Haalanda, ki je s 30 zadetki najboljši strelec Premier lige, na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Leipzigu (7:0) pa je dosegel pet golov. Norvežan je v dežju dvakrat zapretil že v prvi polovici prvega polčasa. V 14. minuti bi po podaji Dayota Upamecanoja nazaj svojemu vratarju Yannu Sommerju tik pred vrati kmalu presenetil Švicarja, ki je izbijal žogo, a ta nazadnje ni zletela proti mreži. V 22.