Olimpija zmlela največjega tekmeca in postala državni prvak!

SiolNET 14.04.2023  |  R. P., M. P., Š. L.

Olimpija je na 31. tekmi prve lige prišla do 22. zmage, in to tiste najslajše. Z 2:0 je premagala največjega tekmeca Maribor in mu pred zadnjimi petimi krogi ušla na 15 točk. Tako je predčasno postala državi prvak za sezono 2022/2023. Mura in Radomlje sta se razšla brez zmagovalca (1:1), z remijem se je končalo tudi srečanje med Domžalami in Bravom (2:2) in tisto med Celjem in Taborom (0:0), ki je iz igre za naslov izločilo Celjane. Primorski derbi je z 1:0 dobil Koper.

1. SNL, 30. krog 2. SNL, 24. krog Pokal, žreb polfinala 1. SNL, 31. krog: Petek, 14. april: Sobota, 15. april: Nedelja, 16. april: Sportal Neverjetno, kaj je uspelo Portugalcu proti Mariboru! komentarji: 2 Foto: Grega Valančič/Sportida Četrti ligaški derbi v sezoni ni razočaral, saj se je od prve minute igralo hitro in agresivno. Da so imeli ogledniki tujih klubov na tribunah kaj videti. V prvi polovici prvega polčasa je imel Maribor vse pod nadzorom, pa tudi več