Jeseničanom le še zmaga manjka do naslova prvaka

SiolNET 18.04.2023  |  Pe. M.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so le še zmago oddaljeni od naslova prvaka Alpske lige. Danes so v dvorani Podmežakla s 4:1 dobili peto tekmo finala proti Cortini in zdaj v seriji vodijo s 3:2 v zmagah. V četrtek v Italiji lahko železarji že postanejo prvaki.

Sportal Med Jesenicami in Cortino bo še vroče Alpska liga, finale, peta tekma Železarji so danes v tekmo v Podmežakli vstopili silovito in mrežo gostujočega vratarja Marca de Filippa načeli že po minuti in petih sekundah igre. Za vodstvo z 1:0 je po hitri akciji, v katerih sta se med podajalce vpisala Žan Jezovšek in Rožle Bohinc, dosegel finski napadalec Joonas Larinmaa. V sedmi minuti tekme je bilo že 2:0 za domače, zadel je Eric Pance (podajalca sta bila Niki