Provokacije brez učinka ─ Jesenice na pragu naslova

RTV Slovenija 18.04.2023  |  T. O.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v finalu Alpske lige po zmagi nad Cortino s 4:1 le še zmago oddaljeni od končnega slavja. Naslov lahko slavijo že v četrtek v Cortini.

Železarji so udarno začeli dvoboj, drsalno so bili odlični, tudi učinkovitost je bila zgledna. Že po nekaj več kot minuti igre (65. sekunda) se je pred golom dobro znašel Joonas Larinmaa (podajalec: Žan Jezovšek) in premagal vratarja Marca de Filippa. Jesenice (v golu je bil zanesljiv Antii Karjalainen) so nadaljevale napadalno, v sedmi minuti je bil Erik Pance po podaji Nikija Blomberga pravi čas na pravem mestu, z natančnim strelom na oddaljenejšo vratnico je