Večer za gostujoče ekipe

RTV Slovenija 19.04.2023  |  S. J.

Vse torkove tekme v končnici Lige NHL so se končale enako ─ na vseh štirih tekmah so se zmage veselile gostujoče ekipe in prav vse z vsaj dvema zadetkoma razlike.

Gledalci so največ golov videli v Torontu, kjer je Tampa Bay slavila s 7:3. Uvodno tretjino so dobile Strele s 3:0, pri čemer je Nikita Kučerov zadnji gol dosegel le štiri sekunde pred iztekom 20 minut. Nenavadna je bila druga tretjina, v kateri se je Toronto z dvema goloma približal na 3:2, a je do konca tega dela igre prejel še tri gole, kar je pomenilo, da je Tampa ušla v nedosegljivo vodstvo. Vseh pet golov v tem delu igre je padlo z igralcem več. New York