Toronto po 1:4 do zmage v podaljšku sredi Tampe

RTV Slovenija 25.04.2023  |  To. G.

Tampa Bay je pred zadnjo tretjino vodil s 4:1, a sledila je velika vrnitev Toronta, ki je izenačil in izsilil podaljšek na četrti tekmi serije 1. kroga končnice. V 5. minuti dodatka je udaril Alexander Kerfoot in Javorjevi listi so na pragu napredovanja.

Toronto ni v končnici za Stanleyjev pokal napredoval že vse od leta 2004, v zadnjih šestih letih so vedno izpadli v 1. krogu, lani jih je po sedmih tekmah izločil ravno Tampa Bay. Strele so na četrti tekmi serije 40 minut nadzirale potek igre in vse do 49. minute vodile s 4:1. Sledila sta dva gola Austona Matthewsa, za izenačenje in podaljšek pa je znova poskrbel Morgan Rielly. V podaljšku so Maple Leafsi izkoristili številčno premoč, prekaljeni branilec Mark