Young s trojko rešil Atlanto, Denver in Phoenix napredovala

RTV Slovenija 26.04.2023  |  T. J.

Trae Young je 1,8 sekunde pred koncem zadel trojko za zmago Atlante v Bostonu (117:119). Hawksi so izid v seriji znižali na 3:2. Denver in Phoenix sta medtem zaključila serijo proti Minnesoti oziroma LA Clippersom.

Pet minut pred koncem so Kelti še vodili za deset. Z zaporednima trojkama je Young dobri dve minuti kasneje izenačil, s tremi prostimi meti pa poskrbel za vodstvo s 114:113. Več kot minuto se rezultat ni spremenil, potem pa je 25 sekund pred koncem Jayson Tatum lepo našel Roberta Williamsa, ki je zabil za domačo prednost. Marcus Smart je agresivno pokril Younga, mu že izbil žogo, toda dosojena je bila osebna napaka., košarkar Atlante pa je bil s črte prostih metov