Američani v zadnji tretjini strli branilce naslova, Kanadčani razbili Latvijce

RTV Slovenija 12.05.2023  |  A. G.

Uvodni dan svetovnega prvenstva elitne divizije so navijači v Tampereju doživeli hladno prho. Hokejisti ZDA so s tremi zadetki v zadnji tretjini ugnali Finsko s 4:1. Češka je na sosedskem derbiju premagala Slovaško s 3:2.

Na tekmi med Finsko in ZDA je bilo po dveh tretjinah 1:1. Niti pol minute ni minilo, ko so Finci že imeli izjemno priložnost, poskusil je Sakari Manninen, lani strelec odločilnega gola za zmago nad Kanado v finalu in za zlato medaljo. Na prvi zadetek je bilo treba čakati do 18. minute, ko je bila Finska z igralcem več, kar je (po podaji Sallinena in Manninena) unovčil Teemu Hartikainen. Sredi druge tretjine je imel po napaki Mikka Rantanena priložnost za izenačenje