Barca s štirimi goli potrdila prvi naslov po štirih letih #video

SiolNET 13.05.2023  |  M. P., Š. L., STA

Po finalu španskega pokala, v katerem je slavil Real Madrid, se je nadaljevalo tekmovanje v la ligi. Barcelona je v nedeljo zvečer mestnega tekmeca Espanyol premagala s 4:2 in tako štiri kroge pred koncem prvenstva prvič po štirih letih osvojila državno lovoriko. Real je v soboto z minimalno zmago 1:0 odpravil soseda iz predmestja Madrida, Getafe. Atletico Madrid je brez poškodovanega Jana Oblaka z 0:1 izgubil z Elchejem in je zdaj dve točki za Realom.

Špansko prvenstvo, 33. krog Španski pokal, finale Sportal Kaos v Barceloni: prvaki bežali pred razjarjenimi navijači Espanyola komentarji: 2 Sportal Jan Oblak v hudih težavah, Atletico in selektor Kek zaskrbljena Barcelona ima po zmagi nad Espanyolom neulovljivih 14 točk prednosti pred Realom Madridom. To je njen sploh prvi naslov po letu 2019, ko je bil del zasedbe še Lionel Messi in skupno 27. v la ligi, s čemer zaostajajo le za Realom, ki jih je osvojil 35.