Fanatičen prvi polčas Cityja za finale z Interjem, najhujši poraz Reala

SiolNET 16.05.2023  |  M. P., Š. L.

Drugi finalist lige prvakov je Manchester City, ki je doma na povratni tekmi Real Madrid nadigral s 4:0. To je najvišji poraz kraljevega kluba v ligi prvakov. Nogometaši Interja iz Milana, pri katerih je Samir Handanović sedel na klopi, so si finale zagotovili dan prej. Po zmagi na prvi tekmi (2:0) so bili v drugo boljši od AC Milana, na San Siru v vlogi gostitelja z 1:0. Finale bo 10. junija v Istanbulu.

Liga prvakov, polfinale (prvi tekmi) Liga prvakov, polfinale, povratni tekmi: Torek, 16. maj: Sreda, 17. maj: Od prve minute silovit pritisk Cityja, dvakrat zabil Silva Erling Haaland je imel že v prvih 21 minutah dve izvrstni priložnosti. Foto: Reuters Real Madrid in Manchester City sta v polfinalu igrala že lani. Zmagal je Real in nato postal prvak Evrope. Prva letošnja polfinalna tekma - za mnoge finale pred finalom - se je v Madridu končala z 1:1. V prvem