Vedenejeva osvojila bron s kiji

RTV Slovenija 21.05.2023  |  S. J.

Jekaterina Vedenejeva je na evropskem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Bakuju v finalu s kiji prikazala brezhiben nastop in z oceno 31,700 točke osvojila bron. V finalu s trakom, kamor se je uvrstila s tretjo oceno kvalifikacij, pa je bila četrta.

Vedenejeva, ki že od leta 2018 uspešno zastopa slovenske barve in premika meje tega športa pri nas, je dosegla nov mejnik in osvojila sploh prvo kolajno za Slovenijo na prvenstvih stare celine. Lani je bila že bronasta s trakom na svetovnem prvenstvu. "Izjemno vesela sem, da mi je uspelo osvojiti to medaljo. Vsem se želim iskreno zahvaliti za pomoč in podporo. To je medalja vseh nas," je za krovno slovensko gimnastično zvezo po nastopu povedala 28-letna ritmičarka.