Vedenejeva bronasta s kiji, s trakovi na nehvaležnem četrtem mestu

SiolNET 21.05.2023  |  STA

Jekaterina Vedenejeva je na evropskem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Bakuju za Slovenijo osvojila prvo kolajno. V finalu s kiji, med osmerico se je uvrstila s šestim dosežkom, je prikazala brezhiben nastop in z 31,700 točke osvojila bronasto kolajno. Zmagala je Sofia Raffaelli (33 točk). Vedenejeva je nastopila tudi v finalu s trakovi in zasedla četrto mesto, zmagala je Nemka Darja Varfolomeev.

Sportal Kalejn nova kraljica Evrope, odlična tudi Vedenejeva Rusinja Vedenejeva, ki že od leta 2018 uspešno zastopa slovenske barve in premika meje tega športa pri nas, je danes dosegla nov mejnik in osvojila sploh prvo kolajno za Slovenijo na prvenstvih stare celine doslej. Lani je bila že bronasta s trakom na svetovnem prvenstvu. Izjemno vesela kolajne "Vsem se želim iskreno zahvaliti za pomoč in podporo. To je medalja vseh nas." Foto: Gimnastična zveza Slovenije