Roglič rožnatemu Thomasu odščipnil še nekaj sekund: Jutri še enkrat na polno!

SiolNET 26.05.2023  |  A. T. K., J. L.

Kolumbijec Santiago Buitrago (Bahrain - Victorious) je zmagovalec kraljevske 19. etape Dirke po Italiji, Primož Roglič (Jumbo-Visma) je bil četrti v etapi, danes petemu Geraintu Thomasu (Ineos Grenadiers) pa je v skupnem seštevku odščipnil tri sekunde.

Dirka po Italiji, 18. etapa Drugo mesto je danes na 183 kilometrov dolgi etapi, ki se je začela v Longaroneju in končala na zahtevnem zaključnem vzponu na Tre Cime di Lavaredo, osvojil Kanadčan Derek Gee (Israel – Premier Tech), tretje pa Danec Magnus Cort (EF Education – EasyPost), ki je le za las ostal pred Rogličem in mu tako preprečil osvojitev dodatnih bonifikacijskih sekund. Primož Roglič je ob koncu etape napadel, rožnati Geraint Thomas mu je odgovoril s