Vegas zavezal kravato Dallasu za finalni zmenek s Florido

RTV Slovenija 30.05.2023  |  To. G.

Stanleyjev pokal bo letos prvič romal v roke novega kluba. Florida ali Vegas? Drugi finalist Lige NHL je namreč postal Vegas, ki je na šesti tekmi finala Zahodne konference s kar 6:0 premagal Dallas in se s 4:2 v zmagah prebil v svoj drugi veliki finale.

Dallas je doma načrtoval zmago za izenačenje serije na 3:3, a prejel bolečo zaušnico, saj zmaga Vegasa ni bila vprašljiva niti za trenutek. Že v 4. minuti je za gostujoče Zlate viteze zadel William Carrier, v 1. tretjini sta sledila še zadetka Williama Karlssona in Keegana Kolesarja. Sredi tekme je na 4:0 povišal Jonathan Marchessault s svojim devetim golom v končnici. V zadnji tretjini je svoj drugi gol na tekmi in okroglega desetega v playoffu zabil Šved