Modrić se ne poslavlja z lovoriko, 11-metrovke okronale Špance

SiolNET 17.06.2023  |  M. P., STA

Končala se je tretja izvedba nogometne lige narodov, ki je pred šestimi leti nadomestila prijateljske tekme. Pred štirimi je naslov osvojila Portugalska, predlani Francija, letos pa Španija. V nedeljskem finalu v Rotterdamu, kamor je prišlo kar 25 tisoč hrvaških navijačev, so po streljanju 11-metrovk premagali Hrvate. Tekma za tretje mesto je bila odigrana že popoldne, Italija je s 3:2 premagala Nizozemsko.

Sportal Luka Modrić se je odločil, a ... Liga narodov, zaključni turnir (finale in tekma za tretje mesto): Nedelja, 18. junij: Po 120 minutah brez gola 0:0 po 90 minutah Foto: Reuters Finale med Hrvaško in Španijo ni navdušil z lepoto nogometne igre, priložnosti je bilo le za vzorec in tako ni nenavadno, da po rednem delu tekme golov ni bilo. Za Hrvaško je imel edino pravo priložnost Ivan Perišić v 31. minuti z glavo, a je Unai Simon njegov strel branil. Španija je