Stevens še nikoli boljši, svetovni rekord na 200 m prosto

SiolNET 26.07.2023  |  STA

Slovenski plavalec Peter John Stevens je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki na Japonskem zasedel osmo mesto v svoji paradni disciplini 50 metrov prsno. V sredo smo na prvenstvu videli tudi ženski svetovni rekord na 200 metrov prosto.

Sportal Stevens z osebnim rekordom v finale paradne discipline Peter John Stevens Foto: Plavalna zveza Slovenije S 27,08 je Peter John Stevens odplaval še en zelo dober izid, za osebnim rekordom, ki ga je dosegel v polfinalu, je 28-letni slovenski reprezentant zaostal vsega štiri stotinke sekunde. Zmagal je Kitajec Haiyang Qin, ki je v Fukuoki zlato kolajno osvojil že na 100 m prsno. S 26,29 je bil tri desetinke in pol oddaljen od svetovnega rekorda Britanca Adama