Neža Klančar desetinko za olimpijsko normo; Katie Ledecky za zgodovino

RTV Slovenija 29.07.2023  |  To. G.

Neža Klančar ni postala druga Slovenka s finalnim nastopom na SP-ju v plavanju. Potem ko je dopoldne s 24,80 popravila državni rekord na 50 m prosto, je 23-letna Ljubljančanka v večernem polfinalu v Fukuoki odplavala 24,84 in osvojila končno 15. mesto.

Trenutno najboljša slovenska plavalka Neža Klančar je po uspešnem dopoldnevu in popravljenem državnem rekordu nato v večernem programu plavala v drugi polfinalni skupini. 23-letna Ljubljančanka je na sedmi progi znova dobro začela, a v primerjavi s tekmicami izgubljala v zaključku. Neža Klančar je končala kot sedma v svoji skupini s časom 24,84, skupno pa je v disciplini 50 m prosto osvojila 15. mesto svetovnega prvenstva 2023. Upoštevajoč dopoldanski državni