Na zanimivem derbiju med Chelseajem in Liverpoolom brez zmagovalca

SiolNET 11.08.2023  |  M. P.

S tekmo med prvakom premier lige in prvakom championshipa se je začela nova sezona angleškega prvoligaškega nogometa. Manchester City je gostil Burnley, ki ga vodi nekdanji as sinjemodrih Vincent Kompany. Že v četrti minuti tekme je prvi gol sezone zabil Erling Haaland. City je še pred koncem polčasa vodil z 2:0, ko je zabil – uganili ste – znova Haaland. Končni izid pa 3:0. Udarno je začel tudi Arsenal, v prvem polčasu povedel z 2:0, a v zadnjih minutah tekme trepetal za tri točke proti ekipi Nottingham

Sportal "Ni mogoče, da ponovimo, kar smo dosegli lani" #video Razlog, da premier ligo spremljajo množice, je, da je v vsakem krogu vsaj en derbi. Dokaz za to je bil že v prvem krogu, v katerem sta se v Londonu pomerila Chelsea in Liverpool. Za obema je sezona razočaranja: Liverpool je na petem mestu ostal brez lige prvakov, Chelseaja pa na 12. celo brez evropskih tekem. V nedeljo sta domače prvenstvo odprla z delitvijo točk po remiju z 1:1. Kolumbijski vezist Luis