Jan Oblak prejel gol, Atletico pa vseeno do zanesljive zmage

SiolNET 11.08.2023  |  R. P., M. P., S. K.

Začela se je nova sezona španskega prvenstva, v katerem naslov brani Barcelona, največja tekmeca pa bosta znova madridska Real in Atletico. Jan Oblak je tudi v tej sezoni edini Slovenec v la ligi, z Atleticom je zanesljivo dobil prvo tekmo proti Granadi (3:1). Njegov kolega med vratnicama Reala Thibaut Courtois se je v četrtek poškodoval. Trener Carlos Ancelotti zdaj stavi na Ukrajinca Andrija Lunina. Athletic Bilbao so premagali z 2:0. V nedeljo je Barcelona gostovala pri Getafeju, na tekmi so namesto

Sportal Barcelona ali Real? Kdo se bo še priključil boju za naslov? Prvi krog se je v ponedeljek končal s tekmo med Atleticom in Granado. Alvaro Morata je v četrti minuti sodnikovega podaljška v prvem polčasu poskrbel za navdušenje na tribunah stadiona Wanda Metropolitano, v 62. minuti tekme pa je klonila tudi obramba Atletov in Jana Oblaka je po izvrstni ekipni akciji premagal 19.letni španski napadalec Samu. Odgovor domačih je bil silovit in že pet minut kasneje