Barca na prvi tekmi sezone neuspešno iskala pot v mrežo Getafeja

RTV Slovenija 13.08.2023  |  M. L., T. J.

Neuspešno so nogometaši Barcelone začeli novo sezono. V uvodnem krogu La lige so le remizirali z Getafejem (0:0) in tako še četrtič zapored Coliseum Alfonso Perez zapustili brez zmage.

V četrti minuti se je velika priložnost ponudila Juanmiju Latasi, ki je stekel za hrbet obrambi Barce, toda Jules Kounde ga je dovolj oviral, da je domači napadalec nespretno zaključil. Katalonci so dolgo pletli mrežo okoli kazenskega prostora Getafeja, ki je odlično stal v obrambi, domači nogometaši pa so z agresivno igro, tudi nekaj udarci, onemogočali nasprotne napade. V 36. minuti so gostje izpeljali najnevarnejšo akcijo v prvem polčasu, ko je Raphinha pobegnil