Znan novi svetovni prvak v teku na 100 m

SiolNET 20.08.2023  |  STA

Američan Noah Lyles je drugi dan 19. svetovnega prvenstva v atletiki v Budimpešti v teku na 100 metrov z 9,83 sekunde izenačil izid sezone na svetu in osvojil zlato medaljo. Bocvanec Letsile Tebogo je bil drugi, tretji pa Britanec Zharnel Hughes, obema so namerili 9,88, med drugim in tretjim mestom pa je bila le tisočinka sekunde razlike.

Sportal Izjemen debi slovenskega najstnika, za las zgrešil polfinale Noah Lyles je dvema naslovoma svetovnega prvaka na 200 metrov dodal tudi tistega na pol krajši razdalji. Tudi Jamajčan Oblique Seville je tako kot dobitnika srebra in brona tekel 9,88, a je po pregledu fotofiniša na četrtem mestu ostal brez odličja. Finale na 100 metrov je v pripeki in brezvetrju minilo brez dveh izjemnih sprinterjev. Olimpijski zmagovalec, Italijan Marcel Jacobs, je bil v svoji