Slovenija se je od Manile poslovila z zmago

Delo 09.09.2023

Po izjemno izenačenem boju z Italijani so si slovenski košarkarji prigarali zmago in na koncu zasedli 7. mesto. Dončić za slovo od SP 2023 prispeval 29 točk.

Po petkovem porazu z Litvo je bila pred izbranci selektorja Aleksandra Sekulića zahtevna naloga ohraniti zbranost in po tem zadnjem razočaranju vsaj za konec razveseliti svoje privržence. In to je tudi dosegla ob zmagi z 89:85. Za 7. mesto na svetovnem prvenstvu so tako merili moči z Italijani, boj je bil že od uvodnih minut izenačen, ob polčasu pa je imela Slovenijo tesno prednost – 42:41. Naš udarni adut Luka Dončić je zbral 12 točk ter po 4 asistence in skoke.