Celjani hitro pozabili na poraz proti Aluminiju in slavili na Fazaneriji

RTV Slovenija 30.09.2023  |  M. L., D. S.

11. krog Prve lige Telemach je prinesel zanimiv obračun med Bravom in Domžalami, ki se je končal s slavjem Ljubljančanov s 3:2. Vodilni Celjani so po srednem porazu proti Aluminiju dobili derbi na Fazaneriji proti Muri z 0:2.

Sobočani, ki so v gosteh dosegli štiri zaporedne zmage, na domačem igrišču v tej sezoni še niso zmagali. Prvi polčas ni postregel s posebej nevarnimi akcijami. Ob dokaj previdni predstavi obeh ekip je v 10. minuti še najbolj zagrozil Dardan Shabanhaxhaj, ki je preigraval in prišel do strela v kazenskem prostoru, toda Matjaž Rozman je bil na mestu. Celjani so zapretili le v 43. minuti s prostega strela na levi strani, a je Mario Kvesić meril premalo natančno. V 54.