Cedevita Olimpija v zadnji četrtini skoraj zapravila zmago

RTV Slovenija 30.09.2023  |  D. S.

Košarkarji Cedevite Olimpije so novo sezono Lige ABA začeli s tesno zmago nad Mego (89:87). Kazalo je na zanesljivo zmago, saj je Olimpija vodila za več kot 20 točk, toda na koncu bi gostom kmalu uspel preobrat.

Uvodna preizkušnja nove regionalne sezone je za zmaje prišla le nekaj dni zatem, ko so na tekmi slovenskega superpokala s Kansai Heliosom Domžale osvojili svojo prvo lovoriko sezone. Videti je bilo, da bodo zmaji uvodno zmago v novi sezoni osvojili zlahka, saj so vodili tudi za 22 točk, toda v zadnji četrtini so dosegli le sedem točk, gostje so izenačili, imeli so napad za zmago, trojko je na srečo Ljubljančanov zgrešil Andrija Jelavić. Odlične tri četrtine Dewayne