Inter dobil derbi in ostal vodilni, še sedmi remi Udineseja, Atalanta pred Napolijem

SiolNET 28.10.2023  |  R. P., M. P., Š. L.

Vodilni v serie A nogometaši Interja so v desetem krogu z 1:0 premagali Romo. Prvak Napoli je proti AC Milanu zaostajal z 0:2, a iztržil točko za 2:2. Juventus je doma premagal Verono z 1:0, zmagoviti zadetek dosegel v sedmi minuti sodnikovega podaljška. Še naprej brez zmage ostaja Udinese, ki je še sedmič remiziral (1:1 z Monzo). Krog se je zaključil v ponedeljek z zmagama Atalante in Lazia.

Italijansko prvenstvo, 9. krog Sportal Mojstrovina Lea Štulca v sodnikovem dodatku #video Inter Milan je prvo mesto na lestvici potrdil z zmago nad Romo. Proti njenemu golu je sprožil kar 19 strelov, edini zadetek pa je v 81. minuti zabil Marcus Thuram. V 90. minuti je Carlos Augusto zatresel okvir vrat. Varovanci Joseja Mourinha si niso priigrali niti ene zares neverne priložnosti, proti vratom tekmeca so sprožili le en strel. Finalisti zadnje izdaje lige prvakov