Las Palmas končal zmagoviti niz Atletica, Araujo junak Barcelone v 92. minuti

RTV Slovenija 03.11.2023  |  A. G.

Nogometaši Las Palmasa so na uvodni tekmi 12. kroga La Lige presenetljivo premagali madridski Atletico z 2:1. Jan Oblak in soigralci so doživeli velik udarec v boju za vrh lestvice, potem ko so dobili šest tekem zapored v španskem prvenstvu.

Madridčani so imeli premoč, ki pa je bila v prvem polčasu jalova. V nadaljevanju je v 52. minuti za domače zadel kapetan Kirian Rodriguez, potem ko je obramba Atletica zastala, misleč, da je žoga ob začetku akcije prečkala stransko črto igrišča. Atletico je po zaostanku skušal zaigrati napadalneje, vendar so četrt ure pred koncem gostitelji izkoristili napako v obrambi tekmecev in Benito Martinez je v 75. minuti še drugič premagal Oblaka. V zadnjih minutah je