Sijajno popoldne Vipotnika: dva gola in podaja za prvo zmago Riere

RTV Slovenija 11.11.2023  |  M. R.

Žan Vipotnik prihaja na reprezentančni zbor z odlično popotnico. V 14. krogu francoske druge lige je bil z dvema zadetkoma in podajo najzaslužnejši za prvo zmago Bordeauxa pod vodstvom Alberta Riere. Žirondinci so s 3:1 premagali Annecy.

Nekdanji napadalec Maribora je v 15. minuti najprej podal Špancu Pedru Diazu za vodstvo z 1:0, nato pa se je po izenačenju Samuela Ntamacka z glavo po podaji iz kota v 30. minuti še sam vpisal med strelce v prvi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa in v 58. minuti. Najprej ga je v kazenskem prostoru z lepo podajo našel Zuriko Davitašvili, Konjičan je mrežo zatresel s strelom v spodnji kot. V drugo je uspešno sprožil z roba kazenskega prostora tik ob vratnici.