Slovenke prvenstvo odprle z zmago, imele pa so nekaj kriznih minut

SiolNET 30.11.2023  |  S. K., Š. L.

Slovenske rokometašice so v Stavangerju dobile uvodno tekmo na letošnjem svetovnem prvenstvu na Danskem, Norveškem in Švedskem. Svoje prve tekmice Islandke so premagale s 30:24, imele pa nekaj kriznih minut, v katerih so se jim tekmice približale tudi na samo gol zaostanka. Prve točke so tu, zdaj pa okrnjeno selekcijo Dragana Adžića v soboto čakajo Angolke, v ponedeljek pa še Francozinje. Te so prvenstvo odprle s tesno zmago nad Angolo (30:29).

SP v rokometu (Ž), 1. dan Slovenske rokometašice so v norveškem Stavangerju osvojile prvi par točk. Po udarnem uvodu in vodstvu s sedmimi goli so se v nadaljevanju v igro prikradle napake, Islandke so se jim sredi drugega polčasa povsem približale, a njihove zmage niso ogrozile. Slovenke so na Norveško pripotovale močno oslabljene, manjkata prvokategornici Elizabeth Omoregie in Nina Zulić, še vedno pa z ekipo ni niti poškodovane prve zvezdnice Ane Gros. Po dnevu