Derbi večera prvakom, Pittsburghov vratar pisal zgodovino

SiolNET 01.12.2023  |  S. K., Pe. M.

Derbi zahoda in pacifiške divizije, katere del je tudi Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, med Vancouver Canucks in prvaki iz Vegasa je s 4:1 pripadel zadnjim. V kopici četrtkovih tekem je izstopal gol vratarja Tristana Jarryja, ki je postal prvi vratar Pittsburgh Penguins z golom v zgodovini, sicer pa 14. v ligi NHL. Kanadčan je plošček v prazen gol Tampe poslal za končno zmago s 4:2.

Sportal Kralji po razveljavljenem golu Kopitarja prekinili zmagoviti niz na domačem ledu Četrtek v najmočnejši hokejski ligi je postregel s kar 14 tekmami. V Kanadi sta se udarila vodilno in tretje moštvo zahodne konference oziroma prvo in drugo moštvo pacifiške divizije. V Rogers Areni v Vancouvru se je pred skoraj 19 tisoč gledalci na koncu smejalo gostom iz Vegasa, ki so končali niz treh porazov. Povedli so že v peti minuti srečanja, še pred prvim odmorom pa je