Dončić po najsrečnejšem dnevu v življenju zrežiral izjemno vrnitev, a v končnici je zmanjkalo sape

RTV Slovenija 02.12.2023  |  A. G.

Luka Dončić, ki je zaradi rojstva hčerke izpustil tekmo proti Memphisu, se je ekspresno vrnil na parket in se izkazal s trojnim dvojčkom. 36 točk, 18 podaj in 15 skokov ni bilo dovolj. Dallas je v tekmi preobratov izgubil proti Oklahomi s 120:126.

Močno oslabljeni Mavericksi so deset minut in pol pred koncem tekme v American Airlines Centru zaostajali s 87:111, nato pa jim je uspel delni izid 30:0! Gostje, ki so zadeli 20 trojk, kar sedem minut in pet sekund niso dosegli niti točke. To je rekordna strelska suša v Ligi NBA (od sezone 1996/97 vodijo v zapisniku vsako akcijo posebej – najdaljši niz do današnjega večera se je zgodil 6. decembra 2009, ko je Cleveland dosegel 29 točk zapored proti Milwaukeeju).