Večni derbi s sedmimi goli, Olimpija v zadnjih minutah strla jeseniški odpor

SiolNET 05.12.2023  |  M. P., Pe. M.

Torkov večer je bil v znamenju hokejskega derbija med Jesenicami in Olimpijo. Ljubljančani so v sedmi minuti povedli z 2:0, v drugi tretjini so Gorenjci prišli do izenačenja na 2:2, v zadnji pa so v treh minutah padli trije goli. S 4:3 je prvi derbi v drugem delu državnega prvenstva dobila ljubljanska ekipa. Dvoboj med Celjem in Triglavom (4:3) je z dvema goloma odločil 17-letni Gal Sodja Zalokar.

Sportal Vodilna ekipa premočna za Jeseničane, Celjani izgubili pri rdečih bikih Po prvi tretjini 1:2. Foto: www.alesfevzer.com V Podmežakli se je v uvodnih minutah bolj slišalo navijače iz Ljubljane in njihovi ljubljenci so tudi prvi dosegli gol, pravzaprav kar dva v sedmi minuti tekme. Najprej je zadel Miha Beričič, nato še Maris Bičevskis. A so se domači zbrali, vratar Žan Us je nekajkrat dobro posredoval. Urban Sodja je v 13. minuti poskrbel za znižanje izida na