Crnović razburljiv derbi na Jesenicah odločil v korist Olimpije

RTV Slovenija 05.12.2023  |  M. R.

Hokejisti SŽ-ja Olimpije so v dvorani Podmežakla v 3. krogu drugega dela državnega prvenstva premagali SIJ Acroni Jesenice s 3:4. Derbi je bil v DP-ju na sporedu prvič po dolgih 11 mesecih.

Favorizirana Olimpija je dobro začela tekmo in povedla v 7. minuti, ko je z razdalje zadel Miha Beričič. 26 sekund pozneje je bilo že 0:2, vodstvo je povišal Maris Bičevskis. Prvi poskus je Žan Us ubranil, pri drugem pa je bil nemočen. V nadaljevanju je gostom popustila zbranost, to pa je kaznoval Urban Sodja, ki je v 13. minuti znižal izid z natančnim strelom z desne strani. V drugi tretjini so bile Jesenice še naprej boljše, njihovo premoč je v 36. minuti kronal