Gostujoča desetka Kraljev: Kopitar podal za veliki preobrat

RTV Slovenija 06.12.2023  |  S. J.

Hokejisti Los Angelesa so na gostovanju pri Columbusu slavili v podaljšku s 4:3 in niz gostujočih zmag na začetku sezone podaljšali na deset, s tem pa so izenačili rekord Lige NHL, ki je pred 17 leti uspel Buffalu.

Dolgo je sicer kazalo, da se bo niz Kraljev končal, Columbus je namreč po dveh tretjinah vodil s 3:0. A niti to ni bilo dovolj! Los Angeles je na začetku zadnje tretjine v igro vrnil Phillipa Danaulta, ki je hitro dvakrat matiral domačega vratarja Elvisa Merzlikinsa, izid pa je bil poravnan že v 47. minuti, ko se je med strelce vpisal še Arthur Kaliyev. Kopitar podal za zmago Do konca rednega dela sta mreži mirovali, tekma pa se je nato hitro končala, saj je že po