Lampič bila v dilemi, ali naj sploh nastopi, nato pa zgrešila kar polovico strelov

RTV Slovenija 09.12.2023  |  T. O., S. J.

Elvira Öberg je v Hochfilznu zanesljivo dobila zasledovalno tekmo biatlonk za svetovni pokal, drugo mesto je pripadlo Švicarki Leni Häcki Gross, tretje pa Norvežanki Ingrid Tandervold. Najboljša Slovenka Anamarija Lampič je imela zelo slab strelski dan.

Anamarija Lampič je imela zaradi izjemnega sprinta odlično izhodišče, saj se je na progo podala z osmega mesta, na koncu pa osvojila 33. mesto. Lampič je bila na progi z naskokom najhitrejša, a kar deset dodatnih krogov je vseeno pomenilo izgubo kar 25 mest. Lena Repinc je osvojila 48. mesto., Polona Klemenčič pa 51. mesto. Lampič je hitro začela, a na prvem strelskem postanku je imela ogromno težav, streljala je zelo počasi, za piko na i pa je zgrešila kar tri