Lampič z najhitrejšim tekom v Lenzerheideju do 14. mesta

RTV Slovenija 14.12.2023  |  R. K., T. J.

Justine Braisaz-Bouchet je zmagovalka sprinta biatlonk za svetovni pokal v Lenzerheideju. Najboljša Slovenka je bila v Švici Anamarija Lampič, ki je zasedla 14. mesto.

27-letna Francozinja je lansko sezono izpustila zaradi nosečnosti, uspela pa ji je vrhunska vrnitev. Prejšnji teden je olimpijska prvakinja v preizkušnji s skupinskim startom na tretjem mestu končala že sprint v Hochfilznu, zdaj pa je dobro formo nadgradila še s peto zmago v karieri, prvo sprintersko in prvo po marcu 2022, ko je bila najboljša na Holmenkollnu. Biatlonki iz olimpijskega Albertvilla, ki je bila druga najhitrejša v smučini, sta družbo na odru za