Juventus po derbiju diha za ovratnik Interju, Lovrić asistiral ob veliki zmagi

SiolNET 30.12.2023  |  R. P., M. P., Š. L.

Pred vstopom v novo koledarsko leto so se v Italiji odigrale še tekme 18. kroga serie A. Na derbiju kroga je Juventus v Torinu z 1:0 ugnal Romo. Atalanta je v uvodni sobotni tekmi ugnala Lecce in se povzpela na šesto mesto. Drugič v sezoni je zmagal Udinese, ki je s 3:0 odpihnil Bologno, slovenski reprezentant Sandi Lovrić pa je asistiral ob drugem zadetku. Vodilni Inter je v petek zvečer z Genoo igral 1:1. Prvak Napoli se je brez zadetkov razšel z Monzo, ki je v 68. minuti zapravila strel z bele točke.

Italijansko prvenstvo, 17. krog Sportal Konec davčnih olajšav za tuje nogometaše v Italiji V derbiju kroga je Juventus z 1:0 ugnal Romo in se vodilnemu Interju približal le na dve točki zaostanka. Edini zadetek za zmago Bianconerosov je v 47. minuti dosegel Adrien Rabiot. Roma po šestem porazu zdaj na sedmem mestu za prvim mestom zaostaja že 17 točk. Udinese do druge zmage v sezoni Udinese Sandija Lovrića in Jake Bijola, ki okreva po poškodbi, je v velikem slogu