Po Pogačarjevem scenariju in z Lesjakovimi bravurami strli Norvežane

RTV Slovenija 15.01.2024  |  T. O.

Rokometaši Slovenije bodo v drugi del EP-ja v Hamburg odnesli dve točki. V razburljivem derbiju skupine D so z 28:27 ugnali Norvežane in predtekmovanje preživeli s popolnim izkupičkom. Vratar Urban Lesjak je v zadnjih dobrih petih minutah zaklenil mrežo.

Lesjak, ki mu je gostja tekme predsednica Nataša Pirc Musar podelila nagrado za igralca tekme v berlinski Mercedes-Benz areni, je skupaj zbral devet obramb, nekaj posredovanj je bilo res izjemnih. Poskrbel je, da so Slovenci držali korak z Norvežani, na začetku zadnje minute pa je najboljši slovenski strelec Aleks Vlah dosegel še svoj sedmi zadetek in odločil tekmo. Norveška je imela zadnji napad, Slovenci so strel Sanderja Sagosena z razdalje blokirali in začelo