Slovenci le ugnali vztrajne Nizozemce

RTV Slovenija 21.01.2024  |  M. L., To. G.

Slovenija je po dveh porazih le dosegla zmago v Hamburgu. Izbranci Uroša Zormana so s 37:34 premagali Nizozemsko in ostajajo v igri za 5. mesto. V torek sledi še tekma z Dansko.

Slovenci so na začetku drugega polčasa povedli že za osem golov, a se Nizozemci niso predali in so grizli vse do konca. Zlasti ker je neusmiljeno zadeval njihov prvi strelec Niels Versteijnen, ki je na koncu dosegel kar 15 od 34 golov Nizozemske. Pri Sloveniji so si glavno strelsko breme razdelili Gašper Marguč, Kristjan Horžen, Nejc Cehte in Aleks Vlah (prvi trije po šest, četrti pet golov), ki so zadevali v pravih trenutkih, ko se je Nizozemska deset minut pred