Nemčija z odlično predstavo odpravila Madžarsko in se približala polfinalu

RTV Slovenija 22.01.2024  |  R. K.

Rokometaši Francije so si z zmago nad Avstrijo s 33:28 že zagotovili prvo mesto v skupini I v Kölnu in s tem tudi polfinale evropskega prvenstva. Blizu je tudi Nemčija, ki je v drugem polčasu strla Madžarsko (35:28).

Francija, ki ni osvojila evropskega naslova že deset let, je v drugem polčasu strla Avstrijo. To je bil prvi poraz na tem prvenstvu za varovance Aleša Pajoviča, ki so imeli ob odmoru še gol naskoka (16:15). Francozi so v Kölnu zmagali še tretjič in imajo na vrhu osem točk. Pajovič: Skoraj do konca smo se enakovredno kosali s Francozi "Zelo sem zadovoljen. Odlično smo igrali in se skoraj do konca enakovredno kosali s Francozi. To je bila tekma na zelo visoki ravni.