Cedevita Olimpija po skoraj letu končala črn evropski niz

SiolNET 24.01.2024  |  Pe. M., Š. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 16. krogu EuroCupa prišli do prve zmage v sezoni v tem tekmovanju. Na gostovanju v Hamburgu so Veolia Towers premagali s kar 114:83 in s tem po skoraj letu dni končali niz 20 evropskih porazov, ki se je vlekel še iz lanskega tekmovalnega obdobja.

EuroCup, 15. krog Ljubljanski klub je prišel do prve zmage v BKT EuroCupa po 1. februarju lani, zmaji so tako po 20. zaporednih porazih v tekmovanju le končali negativno serijo. To jim je uspelo na gostovanju v Hamburgu, kjer so vodili skoraj celotno srečanje, odločilen korak k zmagi pa naredili ob koncu tretje četrtine, ko so povedli za 21. Prednost so v zadnjem delu le še višali, tudi na +35 (110:75), na koncu pa zmagali s 114:83. Ljubljančani so koncu zabeležili