Angola napredovala kljub rdečemu kartonu, Lookman junak Nigerije

RTV Slovenija 27.01.2024  |  S. J.

V Slonokoščeni obali so se začeli izločilni boji na afriškem prvenstvu v nogometu. Na uvodni tekmi osmine finala je Angola visoko premagala Namibijo s 3:0, dva zadetka je dosegel Gelson Dala. Nigerija je bila z 2:0 boljša od Kameruna.

Dvoboj je bil sicer precej bolj izenačen, kot kaže končni izid. Angola se je v težavah znašla v 18. minuti, ko je bil vratar Neblu izključen, ker je zunaj kazenskega prostora podrl Bethuela Muzeua. Položaj se je za Angolo krepko izboljšal v zaključku polčasa, najprej je Gelson Dala v 38. minuti z bližine dosegel gol, dve minuti pozneje je bilo razmerje na igrišču izenačeno, saj je drugi rumeni karton prejel Lubeni Haukongo. Še dve minuti pozneje pa je Dala po