Slovenski orli v težkih razmerah ubranili naslov svetovnih prvakov!

RTV Slovenija 28.01.2024  |  T. J., S. J.

Lovro Kos, Peter Prevc, Domen Prevc in Timi Zajc so na Kulmu ubranili naslov svetovnih prvakov v smučarskih poletih, drugo mesto so osvojili Avstrijci (zaostanek dobrih 26 točk), bron pa je pripadel Nemcem (65 točk).

Zanimivo, največjo razliko je naredil Domen Prevc, ki je v finalu v tretji skupini pristal pri 194 metrih. To je bil sicer edini slovenski skok, ki ni presegel 200 metrov, a v tej skupini je pihal precejšnji veter v hrbet in takrat je Prevc razliko z dobrih 17 točk povišal na 43 in dvomov o zmagi ni bilo več. Timi Zajc je tako v zadnji skupini samo potrdil ubranitev zlate medalje, s čimer je popravil svoj občutek po posamični tekmi, kjer je bil kljub bronu malo