Leverkusen pred derbijem vodilnih ohranil dve točki naskoka

RTV Slovenija 03.02.2024  |  A. G.

Bayern je v 20. krogu Bundeslige kljub zaostanku premagal Borussio iz Mönchengladbacha s 3:1. Pred derbijem vodilnih, ki bo prihodnjo soboto zvečer v Leverkusnu, razlika tako ostaja dve točki.

Leverkusen prav nič ne popušča in ostaja neporažen. Zadnjeuvrščeni Damstadt je bi nemočen proti farmacetvom (0:2). Oba zadetka je dosegel Nathan Tella. 24-letni napadalec je bil v 33. minuti natančen z glavo po podaji Alejandra Grimalda. Končni izid je postavil v 52. minuti z osmih metrov, natančno je podal Florian Wirtz. Bayer je imel premoč in lepše priložnosti. Prihodnjo soboto ob 18.30 na BayAreno prihaja Bayern. Trener Bavarcev Thomas Tuchel je malce lažje