Štern v sprintu do polfinala, Gros za stotinko obstal v četrtfinalu

RTV Slovenija 06.02.2024  |  To. G.

Drugi dan mladinskega svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju v Planici so se medalje delile mlajšim članicam in članom v sprintu. Za slovenski izid dneva je s polfinalom poskrbel Nejc Štern, ki je osvojil končno deveto mesto.

V drugi četrtfinalni skupini si je Nejc Štern z drugim mestom pritekel polfinale. V prvi polfinalni skupini je 20-letni Korošec zasedel peto, skupno pa deveto mesto. "Z rezultatom sem zelo zadovoljen. Serviserji so odlično opravili svoje delo. Po kvalifikacijah smo zamenjali smuči, kar je bila dobra odločitev. Kmalu bom nastopil na 20 kilometrski preizkušnji v prosti tehniki. Tam si želim nastopiti brez rezultatskih ciljev. Na 10 kilometrski preizkušnji v klasiki