V Planici slavil kolesar Visme; Slovenija s četrtega na zadnje mesto

RTV Slovenija 07.02.2024  |  S. J., To. G.

Tretji dan MSP-ja v nordijskem smučanju v Planici je naslov v smučarskem teku na 20 km osvojil kolesar Visme Norvežan Jørgen Nordhagen. V mešani štafeti nordijskih kombinatorcev je Slovenija končala na devetem mestu, potem ko je bila po skokih četrta.

Tekmovanja v nordijski kombinaciji so se začela z mešano štafeto. Po skokih je vodila Nemčija, sledili sta Japonska (zaostanek 36 sekund) in Norveška (+0:38). Slovenija je bila na četrtem mestu (1:10). V tekaškem delu mešane štafete so fantje tekli dva kroga po 2,5 km, dekleta samo en krog, dolg 2,5 km. Kot prvi iz slovenske četverice je tekel Lovro Dovžan. V prvem krogu je s četrtega mesta zdrsnil na šestega z zaostankom 1:16, predal pa je kot deveti z zaostankom