Šešku ni uspelo zadeti, Realu zmago z mojstrovino zagotovil Brahim Diaz

RTV Slovenija 13.02.2024  |  M. R.

Benjamin Šeško je bil zelo opazen na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov proti madridskemu Realu, a se ni vpisal med strelce. Njegov Leipzig je moral priznati premoč vodilni ekipi španskega prvenstva z 0:1. Manchester City je v Københavnu zmagal z 1:3.

Edini zadetek v Leipzigu so gledalci videli v 48. minuti. Po sijajnem prodoru od stranske črte proti kazenskemu prostoru z desne strani, ko je preigral kar tri domače nogometaše, je s približno 15 metrov z levico v zgornji kot imenitno meril Brahim Diaz. Že v 2. minuti je Šeško po izvajanju kota iz bližine z glavo zatresel mrežo, vendar so sodniki razveljavili zadetek zaradi prekrška Benjamina Henrichsa nad vratarjem. Odločitev Irfana Peljta iz BiH-a je obveljala