Triglav in Ilirija 1911 prek tretjeligašev v četrtfinale pokala

RTV Slovenija 05.03.2024  |  M. R.

Nogometaši Triglava in Ilirije 1911 so prvi četrtfinalisti Pokala Pivovarna Union. V osmini finala sta drugoligaša v gosteh opravila s tretjeligašema. Triglav je premagal Podvince z 0:1, Ilirija pa ZASE Videm z 1:3.

Podvinčani so jeseni pripravili presenečenje, saj so na domačem igrišču izločili Tabor iz Sežane, tokrat pa so jih ustavili Kranjčani, potem ko je v 53. minuti edini zadetek dosegel 22-letni nigerijski napadalec Golden Okocha Gibson. Čeprav je bilo tudi na tekmi Vidma in Ilirije po prvem polčasu 0:0, so v drugem gostje le dosegli pričakovano zmago. V 52. minuti je sicer za vodstvo domačih poskrbel Sebastjan Krajnc, nato pa so preobrat zrežirali Tilen Mlakar,