Spektakularen preobrat, Janc in Novak junaka zmage nad Brazilci

RTV Slovenija 14.03.2024  |  T. O.

Rokometaši Slovenije so na kvalifikacijskem turnirju za OI 2024 v Granollersu s 27:26 premagali Brazilijo. Blaž Janc je bil s sedmimi goli igralec tekme, tik pred koncem pa je s svojim edinim golom dvoboj odločil Domen Novak. Pariz se zdaj zdi zelo blizu!

Slovenci so hodili po robu, a se rešili. Lahkomiselno so zapravili štiri gole prednosti, Brazilci so z delnim izidom 6:0 prevzeli vajeti igre. V 54. minuti so po zadetku Leonarda Abrahaa vodili s 23:25. Iz brezna je Slovence potegnil predvsem Blaž Janc, v odločilnih trenutkih je Klemen Ferlin prispeval dve obrambi, v zadnjem napadu pa je zadel Domen Novak. Poškodba kapetana Dolenca Slovenci so bili od 6. minute brez kapetana Jureta Dolenca, ki si je zvil gleženj.